03.06.2024, ponedeljek
#2 Mini teater 25let / demo verzija
Prostorska postavitev serije Odprti arhivi v sklopu iLabGT22
Tudi letos »štima« ali Izziv vračanja Boštjan Lah
Razstava fotografij Boštjana Laha
Angel zgodovine Giulia di Vitantonio
04.06.2024, torek
Prekinitve s tradicijo
Predstavitev knjige in okrogla miza v organizaciji AGRFT UL
Pod kontrolo Marcandrea
Konec sveta v treh dejanjih Dragana Udovičić
Kristina Kegljen, Katja Gorečan, Tijana Grumić
SNG Maribor – Festival Borštnikovo srečanje, Zagrebačko kazalište mladih (HR), Beogradsko dramsko pozorište (SR) v skupnem projektu Sence pandemije: Skriti glasovi
Spremljevalni program
Premiera
06.06.2024, četrtek
Konec sveta v treh dejanjih Dragana Udovičić
Kristina Kegljen, Katja Gorečan, Tijana Grumić
SNG Maribor – Festival Borštnikovo srečanje, Zagrebačko kazalište mladih (HR), Beogradsko dramsko pozorište (SR) v skupnem projektu Sence pandemije: Skriti glasovi
Spremljevalni program
Stane Sever: Genij na gledališkem odru
Predstavitev knjige v organizaciji Univerzitetne knjižnice Maribor
this is my truth, tell me yours Marcandrea
Kam in nazaj Damjan Švarc
Razstava fotografij Damjana Švarca v organizaciji Umetnostne galerije Maribor
Figurae Veneris Historiae Sara Grižon, Luna Pentek, Lucija Trobec
Hiša Dom Marcandrea
Katja Legin
Studio za raziskavo umetnosti igre, Ustvarjalni center Krušče, Nagib Maribor, Bunker
Spremljevalni program
07.06.2024, petek
Gledališka fotografija
Odprtje razstave fotografij Toneta Stojka
Slovenski gledališki inštitut SLOGI
Pogovor o gledališki fotografiji
Vezi duš Andreas Etter
tanzmainz, Sharon Eyal
Sodobni balet
Staatstheater Mainz (DE)
Spremljevalni program
Otvoritvena predstava 59. Festivala Borštnikovo srečanje
08.06.2024, sobota
Mlada dramaturgija
Certifikat Iskra Maša Pirc
Predstavitev in delavnica
Društvo slovenskih avdiovizualnih igralcev in Združenje dramskih umetnikov Slovenije
Spolna vzgoja II Nada Žgank
Tjaša Črnigoj, Lina Akif, Sendi Bakotić, Nika Rozman, Vanda Velagić, Tijana Todorović, Barbara Kapel
Diagnoza + Consentire + Zmožnost + Igre + Borba
Nova pošta (Slovensko mladinsko gledališče, Maska Ljubljana), Mesto žensk
Tekmovalni program
Ay, Carmela! Marko Rengeo
10.06.2024, ponedeljek
Florian Malzacher
Predavanje Floriana Malzacherja
Angeli v Ameriki Ivian Kan Mujezinović
Tony Kushner
Pred pragom tisočletja in Perestrojka
Slovensko mladinsko gledališče
Tekmovalni program
U.F.O.: Poklon Katalin Ladik
Irena Z. Tomažin, Jule Flierl
Sophiensæle (DE), Zavod Sploh (SI), CharleroiDanse (BE), PACT Zollverein (DE), Festival Mesto žensk (SI)
Spremljevalni program
11.06.2024, torek
Ali gledališka kritika izginja?
O snegu in ljubezni Luca Quaia
Po motivih Kratki roman o snegu in ljubezni Marka Sosiča
Slovensko stalno gledališče Trst, Zavod Godot
Tekmovalni program
Deževen dan v Gurlitschu Nada Žgank
Milan Ramšak Marković
Prešernovo gledališče Kranj, Mestno gledališče Ptuj
Tekmovalni program
12.06.2024, sreda
Katja Zakrajšek Domen Pal
Okrogla miza
Društvo slovenskih književnih prevajalcev
Prometej: ena lepa apokalipsa Peter Giodani
Ljubimki Ivian Kan Mujezinović
14.06.2024, petek
Pet vrst tišine Peter Uhan
Razpoka Peter Giodani
Kako jemati njeno življenje (poskusi)
15.06.2024, sobota
Glej ga, Součka! Marko Modic, arhiv SLOGI
Pogovor ob izzidu knjige
Založba Beletrina
Angeli v Ameriki (Gejevska fantazija o nacionalnih temah) Toni Soprano Meneglejte
Tony Kushner
I. del: Tisočletje se bliža, II. del: Perestrojka
Mini teater
Tekmovalni program
O govoricah
Mladen Dolar
Gledališki esej
Nova pošta (Slovensko mladinsko gledališče in Maska Ljubljana)
Spremljevalni program
16.06.2024, nedelja
Sklepna slovesnost s podelitvijo nagrad Boštjan Lah
Pridržujemo si pravico do spremembe programa.